Łódź, dn. 24.02.2010 r.

 

Informacja Prasowa

 

 

 

Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs ofert na organizację festiwali.

 

 

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi 19 lutego br. ogłosił otwarty konkurs ofert dotyczący organizacji w kraju i za granicą festiwali mających istotne znaczenie dla polskiej i regionalnej kultury i sztuki oraz ich krajowej i zagranicznej promocji, w tym fundowanie nagród. Zainteresowane stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe mogą składać aplikacje
w terminie do 22 marca b.r.

 

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu odbędzie się 04 marca br. o godz. 12.00 w Łodzi w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy przy ulicy Roosevelta 15. Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania na stronie www.bip.lodzkie.pl/konkursy (pod treścią ogłoszenia).

 

Na  realizację festiwali wyłonionych w konkursie ofert w 2010 r. Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył kwotę 950 000 zł. Należy pamiętać, że wnioskowana przez organizatorów kwota dotacji nie może przekroczyć 70% kosztów zadania.

 

O dofinansowanie mogą starać się organizatorzy zarówno festiwali o zasięgu ogólnopolskim czy międzynarodowym jak i mniejszych wydarzeń o charakterze regionalnym. Ważne jest, aby projekty spełniały założenia Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego na lata 2007-2020 w obszarze kultury. W tym roku Komisja oceniająca wnioski szczególną uwagę będzie zwracała na tzw. potencjał organizacyjny wnioskodawcy, planowane działania promocyjne oraz dotychczasowe doświadczenie w przygotowywaniu festiwali. Wydarzenia, które w latach ubiegłych miały już swoje edycje, będą mogły liczyć na wyższą ocenę.  

 

Otwarty konkurs ofert dotyczący organizacji festiwali jest jednym z elementów Programu Współpracy Województwa Łódzkiego z Organizacjami Pozarządowymi w 2010 roku w obszarze kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. 15 lutego zakończył się nabór ofert na wsparcie realizacji pozostałych zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

 

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie www.bip.lodzkie.pl/bip/tematyczne/konkursy/ lub pod numerem  telefonu 042 291 98 26.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY

 

Spotkanie informacyjne dotyczące otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych

na wsparcie realizacji zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2010 r.

Rodzaj zadania publicznego: organizacja w kraju i za granicą festiwali mających istotne znaczenie dla polskiej i regionalnej kultury i sztuki oraz ich krajowej i zagranicznej promocji, w tym fundowanie nagród.

Data spotkania: 04.03.2010 r., godz.10.00

Miejsce: Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, ul. Roosevelta 15, sala 215

 

Imię i nazwisko uczestnika*:

 

 

Pełna nazwa

organizacji/stowarzyszenia:

 

Nazwa planowanego festiwalu/zakres tematyczny:

 

Adres:

 

Telefon:

 

Adres e-mail/ strona www:

 

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Marek Tybura
  • Data udostępnienia w BIP: 2010-02-25 11:06:42
  • Informacja zaktualizowana przez: Marek Tybura
  • Data ostatniej aktualizacji: 2010-02-25 11:06:42
  • Liczba odsłon: 1615
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 1030629]

przewiń do góry